İnşaattayız

Bu odada bulunduğunu sürece inşaat kazı hammadde ocak işletme faaliyetleri esnasında oluşan iş sağlığı ve güvenliği risklerini inceleyeceğiz.

İnşaatlar birçok müteahhit firmanın aynı anda çalıştığı, farklı iş sağlığı ve güvenliği kültürüne sahip çalışanların bir arada bulunduğu, her an değişimlerin yaşanarak sürekli yeni risklerin oluştuğu çalışma ortamlarıdır.

Gerek çeşitli iş makineleri (vinç, loder, ekskavatör, forklift vb.) gerekse beton mikserleri, silobas ve kamyonlar ile araç trafiğinin oluştuğu bu ortamlarda aynı anda birçok faaliyet yürütülmekte olup iş planlarının İSG tedbirlerini kapsayacak şekilde oluşturulması hayat kurtaracak seviyede önem taşımaktadır.

“Kazı işlerinde çalışma” gibi çalışma izni gerektiren bir konu da yine bu odamızda ele alınacak olup hammadde ocaklarında yürütülen faaliyetlere ait riskler ve tedbirleri de paylaşılacaktır.

Tüm bu soruların cevapları için eğitim sunumları, eğitim filmleri, fotoğrafları bir “tık” ötenizde. Uygulama materyalleri ile birlikte bu odayı keşfetmeye hazır mısınız?