5 Duyu

Bu odada bulunduğunuz sürece mühendislik çözümleri ile istenilen seviyede koruma sağlanamayan çalışma ortamı ve faaliyetlerinin vücudumuza olan etkisini en aza indirmek için kullanılan "Kişisel Koruyucu Ekipmanların" tanıtılması, kullanım şekilleri, bakım ve temizliklerinin aktarılması sağlanacaktır.

Vücudumuzdaki tüm organlarımız bir bütünün parçalarını oluşturmakta olup, eşsiz bir denge ve düzen içerisinde çalışmaktadır. Özellikle duyu organlarımız hayata dokunmak ve keyfini almak için bizlere sunulmuş hediyelerdir. Gözümüzün gördüğü, kulağımızın duyduğu, nefes aldığımız sürece sahip olduğumuz güzelliklerin farkına varmadığımız anlar olabilir. Peki ya kaybedersek? Bu ihtimali düşünmek bile istemeyiz değil mi? 

Şimdi kısa bir süreliğine de olsa karanlık bir odada sessiz sedasız kaldığınızı hayal edin emniyet korkuluğunu tutarak odanın kapısını ve ışıkları kapatın en fazla ne kadar bu ortamda kalabilirsiniz? 5 saniye, 10 saniye, 1 dakika, 5 dakika...

80 yaşında sağlıkla size uzaklardan gülümseyen güneşin batışını izlemek, torunlarınızın kulağınıza fısıldamasını duymak için, tüm eğitim sunumları, eğitim filmleri, fotoğrafları bir “tık” ötenizde. Uygulama materyali ile birlikte bu odayı keşfetmeye hazır mısınız?